XENIA wall-mounted shower mixer tap, chrome 1109-11
Code: 1109-11Related products
Product detailed description
Wall-mounted tap shower mixer
- Pitch 150 mm
- Package does not include hand shower and hose
No long turning or adjusting - turn 90° and it's open
Extended faucet leak warranty
Additional parameters
| Category: | RETRO SHOWER TAPS |
|---|---|
| Warranty: | 48 měsíců |
| Weight: | 1.42 kg |
| EAN: | 8590913800207 |
| Color: | Chrom |
| Width: | 191mm |
| Series: | XENIA |
| Installation: | Nástěnná 150 mm |
| Control: | Kohoutek |
| Product depth: | 102mm mm |
| Face: | Kruhové |
| Packaging: | 1ks |
| Průtok (3 bar): | 51.89l/min |
| Brands: | AQUALINE |
| Material: | Mosaz |
| The item has been sold out… | |