Bemeta AMBER: Spare toilet paper holder 155112032
Code: 155112032Related products
RETRO3
€79,89
–20 %
Bemeta AMBER: Towel holder, 600 mm 155204042
Within a week
€52,82 excl. VAT
€63,91
RETRO3
€28,03
–20 %
Bemeta AMBER: Hook 155106022
Within a week
€18,53 excl. VAT
€22,42
RETRO3
€67,89
–20 %
Bemeta AMBER: Towel holder, 450 mm 155204022
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Within a week
€44,88 excl. VAT
€54,31
RETRO3
€50,70
–20 %
Bemeta AMBER: Brush holder 155110012
Within a week
€33,52 excl. VAT
€40,56
RETRO3
€71,49
–20 %
Bemeta AMBER: Toilet brush 155113017
Within a week
€47,26 excl. VAT
€57,19
RETRO3
€50,70
–20 %
Bemeta AMBER: Soap dispenser 155108042
Within a week
€33,52 excl. VAT
€40,56
RETRO3
€28,03
–20 %
Bemeta AMBER: Double hook 155106032
Within a week
€18,53 excl. VAT
€22,42
RETRO3
€74,31
–20 %
Bemeta AMBER: Toilet paper holder with cover 15511112012
Within a week
€49,13 excl. VAT
€59,45
RETRO3
€119,70
–20 %
Bemeta AMBER: Toilet brush for standing/hanging 155313067
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Within a week
€79,14 excl. VAT
€95,76
RETRO3
€81,60
–20 %
Bemeta AMBER: Corner shower shelf 155208312
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Upon request
€53,95 excl. VAT
€65,28
RETRO3
€51,60
–20 %
Bemeta AMBER: Toilet paper holder 155212032
Within a week
€34,12 excl. VAT
€41,28
RETRO3
€82,11
–20 %
Bemeta AMBER: Soap dispenser, 200 ml 155109102
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Within a week
€54,29 excl. VAT
€65,69
Product detailed description
In the days of ancient Asia, people considered amber to be the materialized soul of the tiger. The Amber range carries a charge of strength, refinement and dignity, with its finish resembling the look of raw amber. The cut surface is subtle, earthy and will add a peaceful charm and harmony to your bathroom. It will look great in combination with emerald and turquoise. If you want to achieve luxury, don't be afraid of black, darker grey or concrete.
Additional parameters
| Category: | BEMETA AMBER MATT - RETRO BATHROOM ACCESSORIES |
|---|---|
| Weight: | 0.146 kg |
| EAN: | 8592207028762 |
| Width: | 55 mm |
| Style: | Retro |
| Objem: | 0 ml |
| Surface treatment: | PVD Mat |
| Hloubka: | 65 mm |
| Material: | Mosaz |
| Product line: | AMBER |
| Výška: | 165 mm |