CAPRICE tiles Provence Border 20x20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20939
Code: 20939Related products
Product detailed description
| Ordering Code | 20939 |
|---|---|
| Brand | Equipe |
| Series | CAPRICE 20x20 |
| Dimensions | 20x20 |
| Format | Small |
| Style | Retro |
| Colors | Mix of Colors |
| Character | Frost Resistant, Slinuta |
| Use | Placement |
| Material | Ceramic |
| Surface | Mat |
| Location | Bathroom, Kitchen, Hallway, Living Room |
| Wear resistance | PEI IV |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 17,000 kg |

Additional parameters
| Category: | RETRO WALL AND FLOOR TILES CAPRICE 20X20 |
|---|---|
| Weight: | 17 kg |
| EAN: | 8435081496923 |
| Color: | Mat |
| Thickness: | 8.5mm |
| Series: | CAPRICE |
| Dimension: | 20x20 cm |
| Packaging: | 1ks |
| Balení obsahuje: | 1m2 |
| Hmotnost / m2: | 17.0kg |
| Hodnota protiskluzu: | R9 |
| Character: | Mrazuvzdorná, Slinutá |
| Abrasion resistance: | PEI IV |
| Počet ks vbalení: | 25 |
| Use: | Dlažba |
| Brands: | EQUIPE |
| Material: | Keramika |