CAPRICE tiles Provence Corner 20X20 (EQ-21) 20940
Code: 20940Related products
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE tile Liberty white 20X20 (EQ-5) (1pc=1m2) 20934
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Displayed in the showroom
RETRO3
€65,10
–6 %
CAPRICE tiles Provence Border 20x20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20939
Central warehouse
€50,56 excl. VAT
€61,18
RETRO3
€65,10
–6 %
CAPRICE tiles Provence 20X20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20938
The average product rating is 4,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€50,56 excl. VAT
€61,18
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE tile Loire 20X20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20935
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE tile Burgundy 20X20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20927
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Displayed in the showroom
RETRO3
€52,86
–6 %
CAPRICE tiles White 20x20 (EQ-2) (1bal=1m2) 20868
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€41,05 excl. VAT
€49,67
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE tile Saint Tropez Border 20X20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20942
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE tile Burgundy Border 20X20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20928
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Displayed in the showroom
RETRO3
€52,86
–6 %
CAPRICE tiles Taupe 20x20 (EQ-2) (1bal=1m2) 20872
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€41,05 excl. VAT
€49,67
Displayed in the showroom
RETRO3
€6,73
–5 %
CAPRICE tile Burgundy Corner 20X20 (EQ-21) 20929
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€6,73
–5 %
CAPRICE Loire Corner 20X20 (EQ-21) 20937
Central warehouse
€5,23 excl. VAT
€6,33
Displayed in the showroom
RETRO3
€52,86
–6 %
CAPRICE tiles Black 20X20 (EQ-2) (1bal=1m2) 20870
Central warehouse
€41,05 excl. VAT
€49,67
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE paving Saint Tropez 20X20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20941
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Displayed in the showroom
RETRO3
€6,73
–5 %
CAPRICE tile Chatelet Corner 20X20 (EQ-21) 20932
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE Chatelet 20X20 (EQ-5) (1bal=1m2) 20930
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Displayed in the showroom
RETRO3
€69,18
–6 %
CAPRICE tile Liberty taupe 20X20 (EQ-5) (1pc=1m2) 20933
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€53,74 excl. VAT
€65,02
Product detailed description
| Ordering Code | 20940 |
|---|---|
| Brand | Equipe |
| Series | CAPRICE 20x20 |
| Dimensions | 20x20 |
| Format | Small |
| Style | Retro |
| Colors | Mix of Colors |
| Character | Frost Resistant, Slinuta |
| Use | Placement |
| Material | Ceramic |
| Surface | Mat |
| Location | Bathroom, Kitchen, Hallway, Living Room |
| Wear resistance | PEI IV |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 0.680 kg |

Additional parameters
| Category: | RETRO WALL AND FLOOR TILES CAPRICE 20X20 |
|---|---|
| Weight: | 0.68 kg |
| EAN: | 8435081496930 |
| Color: | Mat |
| Thickness: | 8.5mm |
| Series: | CAPRICE |
| Dimension: | 20x20 cm |
| Packaging: | 1ks |
| Hodnota protiskluzu: | R9 |
| Character: | Mrazuvzdorná, Slinutá |
| Abrasion resistance: | PEI IV |
| Use: | Dlažba |
| Brands: | EQUIPE |
| Material: | Keramika |