METRO tile Light Grey 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 20759
Code: 20759Related products
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO Rosso 2x30 (EQ-21) 21106
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Black Matt 5x30 (EQ-22) 21081
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Black Brillo 5x30 (EQ-22) 21080
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO Negro Brillo 2x30 (EQ-21) 21050
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
In stock
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO White Matt 2x30 (EQ-21) 21045_E
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO Gris Claro 2x30 (EQ-21) 21048
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€6,73
–5 %
LONDON Gris Oscuro Brillo 5x15 (EQ-21) 21055
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€15,31
–6 %
JOLLY Light Grey 1,2x20 22064
Delivery approx. 4 weeks
€11,88 excl. VAT
€14,37
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO tile White 7,5x30 (pack = 1 m2) (EQ-0) (1pc=1m2) 14246
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€5,10
–5 %
TORELLO Rosso 2x15 (EQ-20) 21033
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€3,98 excl. VAT
€4,82
RETRO3
€15,31
–6 %
JOLLY White Matt 1,2X20 (EQ-24) 22063
Delivery approx. 4 weeks
€11,88 excl. VAT
€14,37
RETRO3
€15,31
–6 %
JOLLY Negro Brillo 1,2x20 22572_E
Delivery approx. 4 weeks
€11,88 excl. VAT
€14,37
RETRO3
€5,10
–5 %
TORELLO Gris Claro 2x15 (EQ-20) 21030
Delivery approx. 4 weeks
€3,98 excl. VAT
€4,82
Displayed in the showroom
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO tile Olive 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 21287
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Blanco brillo 5x30 (EQ-22) 21074
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€16,12
–6 %
JOLLY White 1,2X20 (EQ-24) 22062
Delivery approx. 4 weeks
€12,51 excl. VAT
€15,14
Product detailed description
| Ordering Code | 20759 |
|---|---|
| Mark | Equipe |
| Series | METRO 7,5x15 AND 7,5x30 |
| Dimensions | 7,5x15 |
| Format | Small |
| Style | Modern, Patchwork |
| Colors | Color Mix |
| Use | Cladding |
| Material | Ceramic |
| Surface | Lesk |
| Location | Bathroom, Kitchen |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 11,900 kg |
A separate chapter is patchwork and retro tiles. With their specific appearance, customers either love them or hate them. Either way, they are and always will be the perfect addition to stylish interiors and old houses.

Additional parameters
| Category: | RETRO WALL TILES EQUIPE METRO 7,5X15 / 7,5X30 / 10X20 |
|---|---|
| Weight: | 11.9 kg |
| EAN: | 8435404932640 |
| Color: | Lesk |
| Thickness: | 8mm |
| Series: | METRO Equipe |
| Dimension: | 7,5x15 cm |
| Packaging: | 1ks |
| Balení obsahuje: | 0.5m2 |
| Hmotnost / m2: | 11.9kg |
| Počet ks vbalení: | 44 |
| Use: | Obklad |
| Brands: | EQUIPE |
| Material: | Keramika |