Pedestal bidet mixer with stop spray, Retro, bronze KI41B-01
Code: KI41B-01Related products
RETRO3
€252,65
–14 %
KIRKÉ pedestal sink mixer, bronze KI14B
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€179,56 excl. VAT
€217,27
RETRO3
€122,04
–14 %
KIRKÉ concealed shower mixer, 1 outlet, bronze KI41B
Central warehouse
€86,73 excl. VAT
€104,94
RETRO3
€162,86
–14 %
KIRKÉ concealed shower mixer, 2 outlets, bronze KI42B
Central warehouse
€115,74 excl. VAT
€140,04
RETRO3
€171,02
–14 %
KIRKÉ pedestal basin mixer with spout, bronze KI02B
The average product rating is 4,3 out of 5 stars.
Central warehouse
€121,54 excl. VAT
€147,06
RETRO3
€142,45
–14 %
KIRKÉ wall mounted shower mixer, bronze KI11B
Central warehouse
€101,23 excl. VAT
€122,49
RETRO3
€175,10
–14 %
KIRKÉ standing bidet mixer with outlet, bronze KI03B
Central warehouse
€124,44 excl. VAT
€150,57
RETRO3
€191,43
–14 %
KIRKÉ wall-mounted bath mixer, bronze KI10B
Central warehouse
€136,04 excl. VAT
€164,61
RETRO3
€175,10
–14 %
KIRKÉ wall-mounted mixer, bronze KI15B
The average product rating is 4,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€124,44 excl. VAT
€150,57
RETRO3
€23,47
–13 %
Flexible stainless steel hose M10x3/8", 35 cm, bronze 33414
The average product rating is 4,3 out of 5 stars.
Central warehouse
€16,69 excl. VAT
€20,20
RETRO3
€162,86
–14 %
KIRKÉ WHITE wall mounted shower mixer, white lever, bronze KI11BB
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€115,74 excl. VAT
€140,04
RETRO3
€268,98
–14 %
KIRKÉ WHITE pedestal sink mixer, white lever, bronze KI14BB
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€191,17 excl. VAT
€231,31
RETRO3
FREEFREE
€914,29
–14 %
KIRKÉ concealed shower set with lever mixer, 2 outlets, bronze KI42B-01
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€649,83 excl. VAT
€786,29
RETRO3
€191,43
–14 %
KIRKÉ WHITE basin mixer with spout, white lever, bronze KI02BB
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€136,04 excl. VAT
€164,61
RETRO3
FREEFREE
€667,76
–14 %
KIRKÉ podomítkový sprchový set s pákovou baterií, 2 výstupy, bronz KI42B-02
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€474,62 excl. VAT
€574,29
RETRO3
€211,84
–14 %
KIRKÉ WHITE wall-mounted bath mixer, white lever, bronze KI10BB
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€150,55 excl. VAT
€182,16
Product detailed description
Bidet shower set with hose and basin mixer.
After use, we recommend to close the valve of the bidet shower or basin mixer.
The KIRKÉ faucet is one of the faucets that can be used in both modern and retro-style bathrooms. Compared to retro taps, they offer the advantage of a lever control. Therefore, it is much easier to adjust the temperature and water flow. The taps also have many "faces" in terms of colour. In our range you can find them in chrome, bronze and gold. There is also a choice of colour combinations with white ceramic lever.
Additional parameters
| Category: | KIRKÉ BRONZE - TAP RETRO LEVER TAPS |
|---|---|
| Warranty: | 24 měsíců |
| Weight: | 1.81 kg |
| EAN: | 8590913902208 |
| Color: | Bronz |
| Length: | 117mm |
| Width: | 117mm |
| Series: | Kirké |
| Installation: | Podomítková |
| Control: | Páka |
| Style: | Retro |
| Product depth: | 115mm mm |
| Face: | Retro |
| Typ kartuše: | 42mm |
| Packaging: | 2ks |
| Déĺka sprchové hadice: | 1200mm cm |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |
RETRO3
€227,76
–14 %
Pedestal bidet mixer with stop shower, Retro, chrome KI41C-01
Central warehouse
€161,88 excl. VAT
€195,88
RETRO3
FREEFREE
€358,37
–14 %
Pedestal bidet mixer with stop spray, Retro, gold KI41Z-01
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€254,71 excl. VAT
€308,20