RETRO toilet bowl with cistern, rear waste, white-chrome WCSET14-RETRO-ZO
Code: WCSET14-RETRO-ZORelated products
RETRO3
€199,59
–14 %
RETRO toilet seat, Soft Close, white/chrome 108901
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€141,84 excl. VAT
€171,63
RETRO3
€264,90
–14 %
RETRO toilet seat, walnut/chrome 109040
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€188,26 excl. VAT
€227,80
RETRO3
€150,61
–14 %
RETRO toilet seat, white/chrome 109001
The average product rating is 4,6 out of 5 stars.
Central warehouse
€107,03 excl. VAT
€129,51
RETRO3
€211,84
–14 %
RETRO WC sedátko Soft Close, bílá/chrom 108801N
Central warehouse
€150,55 excl. VAT
€182,16
RETRO3
€391,43
–14 %
RETRO WC sedátko Soft Close, ořech/chrom 108840
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€278,19 excl. VAT
€336,61
RETRO3
€150,61
–14 %
RETRO WC sedátko, bílá/chrom 109001N
Central warehouse
€107,03 excl. VAT
€129,51
RETRO3
€375,10
–14 %
RETRO WC sedátko Soft Close, černá mat/chrom 108831N
Central warehouse
€266,59 excl. VAT
€322,57
Product detailed description
RETRO sanitary ware will bring you back to the leisurely days of yesteryear and evoke the comfort of an older cottage or the stately life of a castle setting. Either way, you need to match the ceramics with the rest of the bathroom furnishings. ANTEA and SASSARI taps are a suitable solution. Both series contain three-element taps, so we are able to offer ceramics with three holes on request. We also recommend Diamond bathroom accessories, Retro, Galanta furniture and Retro, Foxtrot or Charleston bathtubs from Polysan for the series.
Additional parameters
| Category: | RETRO WC |
|---|---|
| Warranty: | 24 měsíců |
| Weight: | 33.5 kg |
| EAN: | 8590913906329 |
| Color: | Bílá |
| Length: | 410mm |
| Width: | 385mm |
| Series: | RETRO KERASAN |
| Dimension: | 38,5x41x59 cm |
| Style: | Retro |
| Product depth: | 590mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 4ks |
| Balení neobsahuje: | Montážní sada, WC sedátko |
| Objem splachovací vody: | Splachování 6 l |
| Technologie splachování: | Standard |
| Vybavení: | Odpad zadní |
| Brands: | KERASAN |
| Material: | Keramika |
RETRO3
FREEFREE
€1 512,65
–14 %
RETRO toilet bowl with cistern, rear waste, white-bronze WCSET16-RETRO-ZO
The average product rating is 4,1 out of 5 stars.
Central warehouse
€1 075,12 excl. VAT
€1 300,90
RETRO3
FREEFREE
€1 259,59
–14 %
RETRO WC bowl with cistern, bottom waste, white-chrome WCSET15-RETRO-SO
The average product rating is 4,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 3 weeks
€895,26 excl. VAT
€1 083,27
RETRO3
FREEFREE
€1 512,65
–14 %
RETRO toilet bowl with cistern, bottom waste, white-bronze WCSET17-RETRO-SO
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€1 075,12 excl. VAT
€1 300,90
RETRO3
FREEFREE
€1 027,35
–14 %
CLASSIC WC bowl with cistern, rear waste, white-chrome WCSET23-CLASSIC-ZO
The average product rating is 4,5 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€730,17 excl. VAT
€883,51
RETRO3
FREEFREE
€1 027,35
–14 %
CLASSIC WC bowl with cistern, bottom waste, white-chrome WCSET21-CLASSIC-SO
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€730,17 excl. VAT
€883,51
RETRO3
FREEFREE
€1 345,31
–14 %
WALDORF WC bowl with cistern, bottom/rear waste, white-chrome WCSET19-WALDORF
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 3 weeks
€956,18 excl. VAT
€1 156,98
RETRO3
FREEFREE
€1 174,29
–14 %
CLASSIC toilet bowl with cistern, rear waste, white-bronze WCSET24-CLASSIC-ZO
The average product rating is 4,7 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€834,61 excl. VAT
€1 009,88
RETRO3
FREEFREE
€1 174,29
–14 %
CLASSIC toilet bowl with cistern, bottom waste, white-bronze WCSET22-CLASSIC-SO
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€834,61 excl. VAT
€1 009,88
RETRO3
FREEFREE
€1 867,76
–14 %
WALDORF WC mísa s nádržkou, spodní/zadní odpad, černá-chrom WCSET27-WALDORF
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€1 327,51 excl. VAT
€1 606,29
RETRO3
FREEFREE
€1 700,41
–14 %
RETRO WC mísa s nádržkou, spodní odpad, černá-chrom WCSET29-RETRO-SO
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€1 208,57 excl. VAT
€1 462,37
RETRO3
FREEFREE
€1 700,41
–14 %
RETRO WC mísa s nádržkou, zadní odpad, černá-chrom WCSET31-RETRO-ZO
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€1 208,57 excl. VAT
€1 462,37