ANTEA hand shower, 180mm, brass/chrome DOC21
Code: DOC21Related products
RETRO3
€122,04
–14 %
ANTEA wall-mounted shower mixer, chrome 3861
The average product rating is 4,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€86,73 excl. VAT
€104,94
RETRO3
€134,29
–14 %
ANTEA wall-mounted shower mixer, chrome/gold 3862
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€95,43 excl. VAT
€115,47
RETRO3
€26,94
–13 %
Swivel shower holder, chrome SUP21
The average product rating is 4,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€19,16 excl. VAT
€23,18
RETRO3
€6,08
–8 %
FLEX stainless steel shower hose with double lock, 150 cm 11073
Central warehouse
€4,62 excl. VAT
€5,59
RETRO3
€122,04
–14 %
ANTEA shower rod, sliding holder, 670mm, chrome SAL0031
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€86,73 excl. VAT
€104,94
RETRO3
€9,80
–14 %
POWERFLEX braided shower hose, 150 cm, chrome FLEX150
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€6,95 excl. VAT
€8,41
RETRO3
FREEFREE
€571,02
–14 %
ANTEA five-element bath rim mixer, chrome 3311
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€405,83 excl. VAT
€491,06
RETRO3
€158,78
–14 %
ANTEA concealed switch, chrome DEVIN21
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€112,83 excl. VAT
€136,53
RETRO3
€162,86
–14 %
ANTEA concealed switch, chrome/gold DEVIN22
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€115,74 excl. VAT
€140,04
RETRO3
€81,22
–30 %
VICTORIA shower wall mixer with tap, chrome VC11
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€46,88 excl. VAT
€56,73
RETRO3
€146,53
–14 %
KIRKÉ wall-mounted bath mixer, chrome KI10C
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€104,13 excl. VAT
€126
RETRO3
€166,94
–14 %
ANTEA concealed mixer switch, lever, chrome DEVIN101
Central warehouse
€118,64 excl. VAT
€143,55
RETRO3
€171,02
–14 %
ANTEA concealed switch, lever, chrome/gold DEVIN102
Central warehouse
€121,54 excl. VAT
€147,06
RETRO3
€228,16
–14 %
KIRKÉ CRYSTAL wall mounted bath mixer, lever crystal, chrome KI10KC
Central warehouse
€162,15 excl. VAT
€196,20
RETRO3
€220
–14 %
KIRKÉ CRYSTAL wall-mounted shower mixer, lever crystal, chrome KI11KC
Central warehouse
€156,35 excl. VAT
€189,18
RETRO3
€101,63
–14 %
Shower arm 350 mm, chrome, L-shape BR351
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€72,22 excl. VAT
€87,39
Product detailed description
| Brand | Reitano Rubinetteria |
|---|---|
| Series | ANTEA |
| Ordering Code | DOC25 |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 0.298 kg |
| Dimensions | 180 mm |
| Color | chrome |
| Material | Brass |
| Shape | Retro |
| Bar | One function |
Hand Shower
- length: 190 mm
- material: brass
- finish: chrome
1 feature:
![]()
In retro style you can equip your entire bathroom today, starting with, for example, this series through the Retro bathtub, Diamond accessories to Retro or Classic ceramics. The impression of an older patina can be enhanced by the bronze finish, in which we also offer all accessories. In addition, to enhance the old times, the design in chrome/gold combination is also on offer. New is the shower column with massive shower head, which enhances the pleasant feeling of old times.
Additional parameters
| Category: | RETRO HAND SHOWERS, HOSES, HOLDERS |
|---|---|
| Weight: | 0.298 kg |
| EAN: | 8024587004482 |
| Color: | Chrom |
| Length: | 180mm |
| Series: | Antea |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Funkce sprchy: | Déšť |
| Ostatní: | Jedna funkce |
| Průměr_Ø: | 52mm |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |
RETRO3
€56,73
–14 %
ANTEA hand shower, 180mm, brass/bronze DOC26
The average product rating is 4,2 out of 5 stars.
Central warehouse
€40,31 excl. VAT
€48,78
Retro Hand Shower Head Bronze
RETRO3
€56,73
–14 %
ANTEA hand shower, 180mm, brass/gold DOC25
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€40,31 excl. VAT
€48,78
RETRO3
€56,73
–14 %
ANTEA hand shower, 180mm, brass/nickel DOC28
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€40,31 excl. VAT
€48,78