ANTEA pedestal basin mixer with high spout, chrome 3271
Code: 3271Related products
ANTEA pedestal basin mixer with spout, chrome 3171
Retro pedestal sink valve chrome.
Retro concealed shower set, 1 outlet, chrome
ANTEA connection for installation of a bath mixer on the edge of the bath (pair), chrome (9851)
Product detailed description
Stand mixer basin mixer.
Package includes shut-off spout and supply flexible hose.
Connection to 3/8" water supply.
Height of spout to perlator: 120 mm.
Material: brass.
Surface finish: chrome.
We recommend Diamond accessories, Retro ceramics and Rectime bathtub for Antea faucets.
Additional parameters
| Category: | ANTEA CHROME RETRO CROSSHEAD TAPS |
|---|---|
| Weight: | 2.27 kg |
| EAN: | 8024587002457 |
| Color: | Chrom |
| Length: | 167mm |
| Width: | 172mm |
| Series: | Antea |
| Installation: | Stojánková |
| Control: | Kohoutek |
| Product depth: | 140mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Ostatní: | S výpustí |
| Výška výtoku: | 120mm |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |
Retro solid design with short stroke control head without drain single hole
Retro bathroom sink faucet with ceramic levers and waste opening.
Retro Chrom Wash basin mixer with ceramic lever taps.