ANTEA pedestal basin valve, height 260mm, chrome 315
Code: 315Related products
RETRO3
€42,45
–14 %
RETRO basin trap 5/4", waste 32 mm, chrome 9591
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€30,16 excl. VAT
€36,49
RETRO3
€142,45
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer, height 265mm, chrome 3111
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€101,23 excl. VAT
€122,49
RETRO3
€191,43
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer with retro spout, chrome 3121
The average product rating is 4,5 out of 5 stars.
Central warehouse
€136,04 excl. VAT
€164,61
RETRO3
FREEFREE
€571,02
–14 %
ANTEA five-element bath rim mixer, chrome 3311
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€405,83 excl. VAT
€491,06
RETRO3
FREEFREE
€530,20
–14 %
ANTEA five-element bath rim mixer with retro spout, chrome 3881
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€376,83 excl. VAT
€455,96
RETRO3
€203,67
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with high spout, chrome 3271
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€144,74 excl. VAT
€175,14
RETRO3
€220
–14 %
ANTEA basin mixer with retro spout and spout, chrome 3371
The average product rating is 4,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€156,35 excl. VAT
€189,18
RETRO3
€183,27
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, chrome 3171
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€130,24 excl. VAT
€157,59
ANTEA pedestal basin mixer with spout, chrome 3171
RETRO3
€240,41
–14 %
ANTEA three-element basin mixer with spout, chrome 3021
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€170,85 excl. VAT
€206,73
RETRO3
€138,37
–14 %
ANTEA wall-mounted mixer, chrome 3061
The average product rating is 4,5 out of 5 stars.
Central warehouse
€98,33 excl. VAT
€118,98
RETRO3
€187,35
–14 %
ANTEA wall-mounted bidet mixer with spout, chrome 3181
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€133,14 excl. VAT
€161,10
RETRO3
FREEFREE
€281,22
–14 %
ANTEA wall-mounted bath mixer complete, chrome 3011
The average product rating is 4,4 out of 5 stars.
Central warehouse
€199,87 excl. VAT
€241,84
RETRO3
€122,04
–14 %
ANTEA wall-mounted shower mixer, chrome 3861
The average product rating is 4,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€86,73 excl. VAT
€104,94
RETRO3
€158,78
–14 %
ANTEA concealed switch, chrome DEVIN21
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€112,83 excl. VAT
€136,53
RETRO3
€142,45
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer, height 275mm, chrome 3091
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€101,23 excl. VAT
€122,49
Retro stand mixer sink mixer chrome.
RETRO3
FREEFREE
€343,64
–17 %
ANTEA concealed shower set, 1 outlet, chrome 3051SET02
Unable to order
€232,90 excl. VAT
€281,81
Retro concealed shower set, 1 outlet, chrome
Product detailed description
The ANTEA faucet will take you back a few decades, and you can retro-style your entire bathroom, starting with the faucets, continuing through bathroom accessories and ceramics, to the retro bathtub in the space.
Stock valve for cold or mixed water.
Package includes a flexible water supply hose.
Connection to 1/2" water supply.
Height: 260 mm.
Material.
Additional parameters
| Category: | ANTEA CHROME RETRO CROSSHEAD TAPS |
|---|---|
| Weight: | 0.8 kg |
| EAN: | 8024587002167 |
| Color: | Chrom |
| Length: | 260mm |
| Width: | 65mm |
| Series: | ANTEA, SMALL PRO UMÝVÁTKA |
| Installation: | Stojánková |
| Control: | Ventil |
| Product depth: | 155mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Ostatní: | Otočné ramínko, Pouze studená voda, Pro umývátko |
| Výška výtoku: | 198mm |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |