ANTEA shower column for connection to mixer, overhead, hand shower, telescopic, nickel SET038
Code: SET038Related products
RETRO3
€293,47
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, nickel 3278
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€208,57 excl. VAT
€252,37
RETRO3
€273,06
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, nickel 3178
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€194,07 excl. VAT
€234,82
RETRO3
FREEFREE
€415,92
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, height 245mm, nickel 3178L
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€295,60 excl. VAT
€357,67
RETRO3
€175,10
–14 %
ANTEA wall-mounted mixer, nickel 3068
Dodání do 14 dní
€124,44 excl. VAT
€150,57
RETRO3
FREEFREE
€350,61
–14 %
ANTEA wall-mounted bath mixer complete, nickel 3018
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€249,18 excl. VAT
€301,51
RETRO3
€183,27
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer, height 265mm, nickel 3118
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€130,24 excl. VAT
€157,59
RETRO3
€277,14
–14 %
ANTEA pedestal bidet mixer with spout, nickel 3188
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€196,97 excl. VAT
€238,33
RETRO3
FREEFREE
€705,71
–14 %
ANTEA five-element bath rim mixer, nickel 3318
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€501,57 excl. VAT
€606,90
RETRO3
€305,71
–14 %
ANTEA three-element basin mixer with spout, nickel 3028
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€217,27 excl. VAT
€262,90
RETRO3
€228,16
–14 %
ANTEA stand mixer with retro spout, nickel 3128
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€162,15 excl. VAT
€196,20
RETRO3
FREEFREE
€424,08
–14 %
ANTEA high basin mixer with spout, height 300mm, nickel 3278L
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€301,40 excl. VAT
€364,69
RETRO3
FREEFREE
€1 436,33
–14 %
ANTEA shower column with thermostatic mixer, nickel SET048
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€1 020,84 excl. VAT
€1 235,22
RETRO3
€273,06
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with retro spout, nickel 3378
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€194,07 excl. VAT
€234,82
RETRO3
FREEFREE
€338,37
–14 %
ANTEA three-element basin mixer with retro spout, with spout, nickel 3228
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€240,48 excl. VAT
€290,98
RETRO3
FREEFREE
€673,06
–14 %
ANTEA five-element bath edge mixer with retro spout, nickel 3888
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€478,36 excl. VAT
€578,82
RETRO3
€142,45
–14 %
ANTEA shower rod, sliding holder, 670mm, nickel SAL0038
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€101,23 excl. VAT
€122,49
Product detailed description
| brand | Reitano Rubinetteria |
|---|---|
| Série | ANTEA |
| Ordering Code | SET038 |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 5,010 kg |
| EAN | 8590913861734 |
| Sprch Columns | Flashlight |
| Installation | With battery |
| Dimensions | 963-1288 mm height |
| Color | |
| Material | Brass |
| Shape | Retro |
| Return | Return |
Shower column to connect to faucet
- Package includes telescoping pole, hand shower holder, hose, head and hand shower.
- The size of the transfer nut between the column and the faucet is 3/4".
- Height: 963-1288 mm
- Head shower diameter: 200 mm
- Material: Brass
- Surface Finish: Nickel
With the shower column we recommend the ANTEA 3868 shower mixer with 150 mm inlet spacing.
Additional parameters
| Category: | ANTEA NICKEL RETRO CROSSHEAD TAPS |
|---|---|
| Weight: | 5.01 kg |
| EAN: | 8590913861734 |
| Color: | Nikl |
| Length: | 1416mm |
| Series: | Antea |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Funkce sprchy: | Déšť |
| Ostatní: | Nastavitelná výška sloupu |
| Sprchové sloupy: | Bez baterie |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |
RETRO3
FREEFREE
€832,24
–14 %
ANTEA shower column for connection to the mixer, overhead, hand shower, telescopic, gold SET035
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€591,50 excl. VAT
€715,71
RETRO3
FREEFREE
€546,53
–14 %
ANTEA shower column for connection to mixer, overhead, hand shower, telescopic, chrome SET031
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€388,43 excl. VAT
€470
Retro shower column to connect to faucet, head and hand shower.
RETRO3
FREEFREE
€828,16
–14 %
ANTEA shower column for connection to the faucet, overhead, hand shower, telescopic, bronze SET036
The average product rating is 4,5 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€588,60 excl. VAT
€712,20
Retro shower column for connection to the faucet, head and hand shower bronze.