ANTEA wall-mounted bath mixer complete, chrome/gold 3012
Code: 3012Related products
RETRO3
€158,78
–14 %
ANTEA wall-mounted mixer, chrome/gold 3062
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€112,83 excl. VAT
€136,53
RETRO3
€158,78
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer, height 265mm, chrome/gold 3112
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€112,83 excl. VAT
€136,53
RETRO3
€203,67
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, chrome/gold 3172
Central warehouse
€144,74 excl. VAT
€175,14
RETRO3
€203,67
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer with retro spout, chrome/gold 3122
Central warehouse
€144,74 excl. VAT
€175,14
RETRO3
€228,16
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, chrome/gold 3272
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€162,15 excl. VAT
€196,20
RETRO3
€134,29
–14 %
ANTEA wall-mounted shower mixer, chrome/gold 3862
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€95,43 excl. VAT
€115,47
RETRO3
€105,71
–14 %
ANTEA connection for installation of a bath mixer on the edge of the bath (pair), chrome 9851
Central warehouse
€75,12 excl. VAT
€90,90
ANTEA connection for installation of a bath mixer on the edge of the bath (pair), chrome (9851)
RETRO3
€240,41
–14 %
ANTEA basin mixer with retro spout and spout, chrome/gold 3372
Central warehouse
€170,85 excl. VAT
€206,73
RETRO3
FREEFREE
€342,45
–14 %
ANTEA high basin mixer with spout, height 245mm, chrome/gold 3172L
Central warehouse
€243,38 excl. VAT
€294,49
RETRO3
FREEFREE
€358,78
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, height 300mm, chrome/gold 3272L
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€254,98 excl. VAT
€308,53
RETRO3
€77,14
–14 %
Wall-mounted shower with swivel joint, chrome/gold 9042
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€54,82 excl. VAT
€66,33
RETRO3
FREEFREE
€607,76
–14 %
ANTEA five-element bath rim mixer, chrome/gold 3312
Delivery approx. 4 weeks
€431,94 excl. VAT
€522,65
RETRO3
FREEFREE
€579,18
–36 %
ANTEA five-element bath rim mixer with retro spout, chrome/gold 3882
Central warehouse
€303,26 excl. VAT
€366,94
RETRO3
€260,82
–14 %
ANTEA three-element basin mixer with spout, chrome/gold 3022
Central warehouse
€185,36 excl. VAT
€224,29
RETRO3
€207,76
–14 %
ANTEA pedestal bidet mixer with spout, chrome/gold 3182
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€147,64 excl. VAT
€178,65
Product detailed description
| Brand | Reitano Rubinetteria |
|---|---|
| Series | ANTEA |
| Ordering Code | 3012 |
| Warranty | 72 months |
| Weight per mj | 2,850 kg |
| Installation | Wall mounted |
| Dimensions | 150 mm |
| Color | |
| Material | Brass |
| Control Type | Corner |
| Switch Type | Rotary |
| Shape | Retro |
Set-in-wall bath faucet.
Water inlet spacing 150mm.
Distance from wall to edge of spout is 160mm
Package includes hand shower, hose and hand shower holder.
Material: brass.
Finish: chrome/gold.
With Antea faucets we recommend Diamond accessories, Retro ceramics and Rectime bathtub.
Additional parameters
| Category: | ANTEA CHROME / GOLD RETRO CROSSHEAD TAPS |
|---|---|
| Weight: | 2.85 kg |
| EAN: | 8024587002181 |
| Color: | Chrom-zlato |
| Length: | 265mm |
| Width: | 210mm |
| Series: | Antea |
| Installation: | Nástěnná 150 mm |
| Control: | Kohoutek |
| Product depth: | 147mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Druh přepínače na sprchu: | Otočný |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |
RETRO3
FREEFREE
€281,22
–14 %
ANTEA wall-mounted bath mixer complete, chrome 3011
The average product rating is 4,4 out of 5 stars.
Central warehouse
€199,87 excl. VAT
€241,84
RETRO3
FREEFREE
€350,61
–14 %
ANTEA wall-mounted bath mixer complete, bronze 3016
The average product rating is 4,6 out of 5 stars.
Central warehouse
€249,18 excl. VAT
€301,51
ANTEA retro wall-mounted bath mixer complete, bronze (3016)
RETRO3
FREEFREE
€354,69
–14 %
ANTEA wall-mounted bath mixer complete, gold 3015
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
In stock
€252,08 excl. VAT
€305,02
RETRO3
FREEFREE
€350,61
–14 %
ANTEA wall-mounted bath mixer complete, nickel 3018
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€249,18 excl. VAT
€301,51