ANTEA basin mixer with retro spout and spout, chrome/gold 3372
Code: 3372Related products
RETRO3
€42,45
–14 %
RETRO basin trap 5/4", waste 32 mm, chrome 9591
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€30,16 excl. VAT
€36,49
RETRO3
FREEFREE
€305,71
–14 %
ANTEA wall-mounted bath mixer complete, chrome/gold 3012
The average product rating is 4,4 out of 5 stars.
Central warehouse
€217,27 excl. VAT
€262,90
Antea wall mounted bath mixer with handset chrome/gold 3012
RETRO3
€158,78
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer, height 265mm, chrome/gold 3112
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€112,83 excl. VAT
€136,53
RETRO3
€158,78
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer, height 275mm, chrome/gold 3092
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€112,83 excl. VAT
€136,53
RETRO3
€228,16
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, chrome/gold 3272
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€162,15 excl. VAT
€196,20
RETRO3
€203,67
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with spout, chrome/gold 3172
Central warehouse
€144,74 excl. VAT
€175,14
RETRO3
€134,29
–14 %
ANTEA wall-mounted shower mixer, chrome/gold 3862
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€95,43 excl. VAT
€115,47
RETRO3
FREEFREE
€342,45
–14 %
ANTEA high basin mixer with spout, height 245mm, chrome/gold 3172L
Central warehouse
€243,38 excl. VAT
€294,49
RETRO3
€77,14
–14 %
Wall-mounted shower with swivel joint, chrome/gold 9042
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€54,82 excl. VAT
€66,33
RETRO3
€203,67
–14 %
ANTEA pedestal sink mixer with retro spout, chrome/gold 3122
Central warehouse
€144,74 excl. VAT
€175,14
RETRO3
FREEFREE
€607,76
–14 %
ANTEA five-element bath rim mixer, chrome/gold 3312
Delivery approx. 4 weeks
€431,94 excl. VAT
€522,65
RETRO3
FREEFREE
€579,18
–36 %
ANTEA five-element bath rim mixer with retro spout, chrome/gold 3882
Central warehouse
€303,26 excl. VAT
€366,94
RETRO3
€260,82
–14 %
ANTEA three-element basin mixer with spout, chrome/gold 3022
Central warehouse
€185,36 excl. VAT
€224,29
RETRO3
€207,76
–14 %
ANTEA pedestal bidet mixer with spout, chrome/gold 3182
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€147,64 excl. VAT
€178,65
RETRO3
€158,78
–14 %
ANTEA wall-mounted mixer, chrome/gold 3062
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€112,83 excl. VAT
€136,53
Product detailed description
Retro faucet with retro spout.
Package includes a shut-off spout and flexible supply hose.
The faucet arm is swivel.
Connection to water supply 3/8".
Material: brass.
Finish: chrome/gold.
We recommend Diamond accessories, Retro ceramics and Rectime bathtub for Antea faucets.
Additional parameters
| Category: | ANTEA CHROME / GOLD RETRO CROSSHEAD TAPS |
|---|---|
| Weight: | 2.34 kg |
| EAN: | 8024587002525 |
| Color: | Chrom-zlato |
| Length: | 225mm |
| Width: | 172mm |
| Series: | Antea |
| Installation: | Stojánková |
| Control: | Kohoutek |
| Style: | Retro |
| Product depth: | 195mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Ostatní: | Otočné ramínko, Svýpustí |
| Výška výtoku: | 173mm |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |
RETRO3
€220
–14 %
ANTEA basin mixer with retro spout and spout, chrome 3371
The average product rating is 4,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€156,35 excl. VAT
€189,18
RETRO3
€273,06
–14 %
ANTEA basin mixer with retro spout and spout, bronze 3376
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€194,07 excl. VAT
€234,82
RETRO3
€273,06
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with retro spout, nickel 3378
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€194,07 excl. VAT
€234,82
RETRO3
€285,31
–14 %
ANTEA pedestal basin mixer with retro spout with spout, gold 3375
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€202,77 excl. VAT
€245,35