METRO Light Grey 7,5x30 (EQ-0) bal. = 1 m2 20757
Code: 20757Related products
RETRO3
€15,31
–6 %
JOLLY Light Grey 1,2x20 22064
Delivery approx. 4 weeks
€11,88 excl. VAT
€14,37
SALE
Displayed in the showroom
RETRO3
€44,69
–6 %
METRO tile Cream 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 12737
The average product rating is 4,9 out of 5 stars.
Central warehouse
€34,71 excl. VAT
€42
Displayed in the showroom
RETRO3
€48,78
–33 %
METRO tile Light Grey 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 20759
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€26,64 excl. VAT
€32,24
RETRO3
€6,73
–5 %
LONDON Light Grey Brillo 5x15 (EQ-21) 21054
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Black Brillo 5x30 (EQ-22) 21080
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Rosso 5x30 (EQ-22) 21082
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Cream brillo 5x30 (EQ-22) 21077
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
Displayed in the showroom
RETRO3
€38,57
–6 %
METRO tile White 7,5x15 (EQ-0) (1pc=0,5m2) 12738
The average product rating is 4,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€29,95 excl. VAT
€36,24
RETRO3
€5,10
–5 %
TORELLO White Matt 2x15 (EQ-20) 21028
Delivery approx. 4 weeks
€3,98 excl. VAT
€4,82
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO tile White 7,5x30 (pack = 1 m2) (EQ-0) (1pc=1m2) 14246
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€38,57
–6 %
METRO tile white 10x20 (EQ-0) (1pc=1m2) 13923
The average product rating is 4,1 out of 5 stars.
Central warehouse
€29,95 excl. VAT
€36,24
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO White Matt 2x30 (EQ-21) 21045_E
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO Dark Grey 7,5x30 (EQ-0)(EQ-0)(bal.=1m2) 20904
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€5,10
–5 %
TORELLO Rosso 2x15 (EQ-20) 21033
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€3,98 excl. VAT
€4,82
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Light grey 5x30 (EQ-22) 21078
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€6,73
–5 %
LONDON Blanco mate 5x15 (EQ-21) 21052
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
Product detailed description
| Ordering Code | 20757 |
|---|---|
| Mark | Equipe |
| Series | METRO 7,5x15 AND 7,5x30 |
| Dimensions | 7,5x30 |
| Format | Small |
| Style | Modern, Patchwork |
| Colors | Color Mix |
| Use | Cladding |
| Material | Ceramic |
| Surface | Lesk |
| Location | Bathroom, Kitchen |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 11,900 kg |
A separate chapter is patchwork and retro tiles. With their specific appearance, customers either love them or hate them. Either way, they are and always will be the perfect addition to stylish interiors and old houses.

Additional parameters
| Category: | RETRO WALL TILES EQUIPE METRO 7,5X15 / 7,5X30 / 10X20 |
|---|---|
| Weight: | 11.9 kg |
| EAN: | 8435081494509 |
| Color: | Lesk |
| Thickness: | 9mm |
| Series: | METRO Equipe |
| Dimension: | 7,5x30 cm |
| Packaging: | 1ks |
| Balení obsahuje: | 1m2 |
| Hmotnost / m2: | 11.9kg |
| Počet ks vbalení: | 44 |
| Use: | Obklad |
| Brands: | EQUIPE |
| Material: | Keramika |