METRO tile Cream 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 12737
Code: 12737Related products
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO Light Grey 7,5x30 (EQ-0) bal. = 1 m2 20757
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
Displayed in the showroom
RETRO3
€38,57
–6 %
METRO tile White 7,5x15 (EQ-0) (1pc=0,5m2) 12738
The average product rating is 4,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€29,95 excl. VAT
€36,24
RETRO3
€15,31
–6 %
JOLLY Cream Brillo 1,2x20 22570
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€11,88 excl. VAT
€14,37
RETRO3
€6,73
–39 %
TORELLO Cream Brillo 2x30 (EQ-21) 21047
Central warehouse
€3,34 excl. VAT
€4,04
RETRO3
€6,73
–5 %
LONDON Black Matt 5x15 (EQ-21) 21056
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€15,31
–6 %
JOLLY Negro Mate 1,2x20 23175
Delivery approx. 4 weeks
€11,88 excl. VAT
€14,37
Displayed in the showroom
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO Blue 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 21289
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€15,31
–6 %
JOLLY Negro Brillo 1,2x20 22572_E
Delivery approx. 4 weeks
€11,88 excl. VAT
€14,37
Displayed in the showroom
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO Dark Grey 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 20903
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON White matt 5x30 (EQ-22) 21075
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€5,10
–5 %
TORELLO Gris Oscuro 2x15, (EQ-20) 21031
Delivery approx. 4 weeks
€3,98 excl. VAT
€4,82
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Black Brillo 5x30 (EQ-22) 21080
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Light grey 5x30 (EQ-22) 21078
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€38,57
–6 %
METRO tile white 10x20 (EQ-0) (1pc=1m2) 13923
The average product rating is 4,1 out of 5 stars.
Central warehouse
€29,95 excl. VAT
€36,24
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Gris Oscuro brillo 5x30 (EQ-22) 21079
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO White Matt 2x30 (EQ-21) 21045_E
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
Product detailed description
| Ordering Code | 12737 |
|---|---|
| Mark | Equipe |
| Series | METRO 7,5x15 AND 7,5x30 |
| Dimensions | 7,5x15 |
| Format | Small |
| Style | Modern, Patchwork |
| Colors | Color Mix |
| Use | Cladding |
| Material | Ceramic |
| Surface | Lesk |
| Location | Bathroom, Kitchen |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 11,900 kg |
A separate chapter is patchwork and retro tiles. With their specific appearance, customers either love them or hate them. Either way, they are and always will be the perfect addition to stylish interiors and old houses.

Additional parameters
| Category: | RETRO WALL TILES EQUIPE METRO 7,5X15 / 7,5X30 / 10X20 |
|---|---|
| Weight: | 11.9 kg |
| EAN: | 8435404932619 |
| Color: | Lesk |
| Thickness: | 8mm |
| Series: | METRO Equipe |
| Dimension: | 7,5x15 cm |
| Packaging: | 1ks |
| Balení obsahuje: | 0.5m2 |
| Hmotnost / m2: | 11.9kg |
| Počet ks vbalení: | 44 |
| Use: | Obklad |
| Brands: | EQUIPE |
| Material: | Keramika |