METRO Tiling White Matt 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 12739
Code: 12739Related products
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO Gris Claro 2x30 (EQ-21) 21048
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
SALE
Displayed in the showroom
RETRO3
€44,69
–6 %
METRO tile Cream 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 12737
The average product rating is 4,9 out of 5 stars.
Central warehouse
€34,71 excl. VAT
€42
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO Negro Brillo 2x30 (EQ-21) 21050
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
In stock
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Black Matt 5x30 (EQ-22) 21081
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€6,73
–5 %
LONDON Rosso 5x15 (EQ-21) 21057
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO White Matt 2x30 (EQ-21) 21045_E
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€11,63
–5 %
LONDON Black Brillo 5x30 (EQ-22) 21080
Delivery approx. 4 weeks
€9,04 excl. VAT
€10,94
RETRO3
€6,73
–5 %
LONDON Cream brillo 5x15 (EQ-21) 20190
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
Displayed in the showroom
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO Jade 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 21288
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO tile White 7,5x30 (pack = 1 m2) (EQ-0) (1pc=1m2) 14246
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
Displayed in the showroom
RETRO3
€48,78
–6 %
METRO tile Olive 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 21287
Delivery approx. 4 weeks
€37,88 excl. VAT
€45,84
RETRO3
€16,12
–6 %
JOLLY White 1,2X20 (EQ-24) 22062
Delivery approx. 4 weeks
€12,51 excl. VAT
€15,14
RETRO3
€6,73
–5 %
LONDON Light Grey Brillo 5x15 (EQ-21) 21054
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
RETRO3
€6,73
–5 %
TORELLO Negro Mate 2x30 (EQ-21) 21051
Delivery approx. 4 weeks
€5,23 excl. VAT
€6,33
Displayed in the showroom
RETRO3
€48,78
–33 %
METRO tile Light Grey 7,5x15 (EQ-0) (1bal=0,5m2) 20759
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€26,64 excl. VAT
€32,24
RETRO3
€5,10
–5 %
TORELLO Gris Claro 2x15 (EQ-20) 21030
Delivery approx. 4 weeks
€3,98 excl. VAT
€4,82
Product detailed description
- Brand EQUIPE
- Series METRO Equipe
- Dimension 7,5x15 cm
- Material Ceramic
- Surface Mat
- Use Tiling
- Package contains 0. 5 m2
- Number of pieces per pack 44
- Thickness 8 mm
- Weight 11. 9 kg
- Packaging 1 pcs
- Warranty 2 years
Explanatory notes
Matte surface Matte glaze tile.
The tile can only be used for wall application (= as a tile).
Additional parameters
| Category: | RETRO WALL TILES EQUIPE METRO 7,5X15 / 7,5X30 / 10X20 |
|---|---|
| Weight: | 11.9 kg |
| EAN: | 8435404932831 |
| Color: | Mat |
| Thickness: | 8mm |
| Series: | METRO Equipe |
| Dimension: | 7,5x15 cm |
| Packaging: | 1ks |
| Balení obsahuje: | 0.5m2 |
| Hmotnost / m2: | 11.9kg |
| Počet ks vbalení: | 44 |
| Use: | Obklad |
| Brands: | EQUIPE |
| Material: | Keramika |