SORENTO luminaire E14, 40W, 230V, ceramic shade, bronze MC098
Code: MC098Related products
Displayed in the showroom
RETRO3
€101,63
–14 %
LAMPEDUSA závěsné retro svítidlo E27, 60W, 230V, IP21, keramické stínítko 30cm, mosazný řetěz
The average product rating is 4,7 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€72,22 excl. VAT
€87,39
Displayed in the showroom
RETRO3
€121,63
–13 %
GLOSTER ceiling light 2xE14, 40W, bronze AU514
The average product rating is 4,1 out of 5 stars.
In stock
€86,45 excl. VAT
€104,61
Displayed in the showroom
RETRO3
€162,86
–14 %
NAPOLI ceiling lamp, 3xE14,40W, 230V, ceramic shade, bronze MC613
The average product rating is 4,2 out of 5 stars.
In stock
€115,74 excl. VAT
€140,04
Displayed in the showroom
RETRO3
€122,04
–14 %
LAMPEDUSA pendant lamp E27, 60W, 230V, ceramic shade, brass chain MC011C
The average product rating is 4,2 out of 5 stars.
In stock
€86,73 excl. VAT
€104,94
Displayed in the showroom
RETRO3
€81,22
–14 %
BARI luminaire E14, 40W, 230V, ceramic shade, bronze MC811
The average product rating is 4,2 out of 5 stars.
In stock
€57,72 excl. VAT
€69,84
RETRO3
GLOSTER glass screen 250mm, h.85mm, hole 40mm (AU514) NDAU514
The average product rating is 4,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€50,26 excl. VAT
€60,82
RETRO3
LAMPEDUSA ceramic shade for pendant lamp MC011
The average product rating is 4,2 out of 5 stars.
In stock
€77,25 excl. VAT
€93,47
Displayed in the showroom
RETRO3
€56,33
–13 %
VERITA wall lamp E27, 40W, 230V, chrome AU537
The average product rating is 4,7 out of 5 stars.
Central warehouse
€40,04 excl. VAT
€48,45
RETRO3
€31,02
–9 %
NAPOLI replacement shade, ceramic NDMC613
The average product rating is 3,9 out of 5 stars.
In stock
€23,27 excl. VAT
€28,16
Displayed in the showroom
RETRO3
€93,47
–14 %
MARSALA luminaire E14, 40W, 230V, ceramic shade, bronze MC077
The average product rating is 4,3 out of 5 stars.
Central warehouse
€66,42 excl. VAT
€80,37
BRINDISI, SORENTO replacement screen, ceramic NDMC052
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€24,96 excl. VAT
€30,20
Displayed in the showroom
RETRO3
€122,04
–14 %
BRINDISI luminaire 2xE14, 40W, 230V, ceramic shade, bronze MC052
The average product rating is 4,9 out of 5 stars.
In stock
€86,73 excl. VAT
€104,94
RETRO3
€77,14
–17 %
TRAPANI luminaire E14 40W, 230V, ceramic shade, chrome MC026
The average product rating is 3,9 out of 5 stars.
Již nelze objednat, zboží VYPRODÁNO (dál
€52,29 excl. VAT
€63,27
RETRO3
€85,31
–52 %
APUANE luminaire E14 40W, 230V, bronze C3004AS402BR
The average product rating is 4,5 out of 5 stars.
In stock
€33,40 excl. VAT
€40,41
RETRO3
€26,12
–17 %
BARI, TRAPANI replacement shade, ceramic NDMC811
The average product rating is 3,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€17,91 excl. VAT
€21,67
MARSALA replacement shade, ceramic NDMC077
The average product rating is 3,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€30,02 excl. VAT
€36,33
Product detailed description
SORENTO lighting with ceramic shade.
Surface finishing: bronze
Bulb type: E14
Voltage: 230V
Wattage max. 40W
Electrical Protection: IP21
Dimensions.
Additional parameters
| Category: | RETRO LIGHTS |
|---|---|
| Weight: | 0.64 kg |
| EAN: | 8590913832611 |
| Color: | Bronz |
| Length: | 160mm |
| Width: | 120mm |
| Series: | VINTAGE |
| Dimension: | 120x160x150 mm |
| Product depth: | 150mm mm |
| Packaging: | 1ks |
| Napětí: | 230V |
| Ovládání světla: | Není součástí |
| Patice: | E14 |
| Příkon: | 40W |
| Stupeň_krytí: | IP21 |
| Typ osvětlení: | Žárovka |
| Brands: | SAPHO |
Displayed in the showroom
RETRO3
€81,22
–14 %
BARI luminaire E14, 40W, 230V, ceramic shade, bronze MC811
The average product rating is 4,2 out of 5 stars.
In stock
€57,72 excl. VAT
€69,84