ANTEA pedestal washbasin valve, bronze 3206
Code: 3206Related products
Retro washbasin trap 1"1/4, waste 32mm, bronze 9596
Retro corner valve with nut, 1/2" x 3/8", bronze 2020BRO
Retro pedestal sink mixer bronze.
ANTEA pedestal basin mixer with spout, height 300mm, bronze 3276L
ANTEA retro wall-mounted basin mixer with spout, bronze (3176)
Retro shower column for connection to the faucet, head and hand shower bronze.
Retro shower set bronze with hand and overhead shower on rod and mixer tap.
Product detailed description
The ANTEA faucet will take you back decades and retro-style your entire bathroom starting with the faucets, continuing through bathroom accessories and ceramics, to the retro bathtub in the space.
Stock valve for cold or mixed water.
Packaging doesnotinclude a flexible supply hose.
Connection to the water supply 1/2".
Height: 83mm.
Material: brass.
Finish.
Additional parameters
| Category: | ANTEA BRONZE RETRO CROSSHEAD TAPS |
|---|---|
| Weight: | 0.8 kg |
| EAN: | 8590913859304 |
| Color: | Bronz |
| Length: | 83mm |
| Width: | 65mm |
| Series: | ANTEA, SMALL PRO UMÝVÁTKA |
| Installation: | Stojánková |
| Control: | Ventil |
| Product depth: | 100mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Ostatní: | Pouze studená voda, Pro umývátko |
| Výška výtoku: | 10mm |
| Brands: | SAPHO |
| Material: | Mosaz |