CLASSIC Toilet bowl combi bottom/rear waste, white ExtraGlaze 871711
Code: 871711Related products
Product detailed description
WC combo comes without tank and seat. These parts must be purchased - see accessories. It is also recommended to add the FVB anchoring screws (see accessories).
The CLASSIC sanitary ware from the Italian manufacturer GSI stands out above all for its original appearance. If you like the smell of old times or period objects, you will definitely choose from our offer. They are an excellent choice for those who prefer classic shapes.
Additional parameters
| Category: | GSI CLASSIC - RETRO SANITARY CERAMICS |
|---|---|
| Weight: | 26.6 kg |
| EAN: | 8032937811475 |
| Color: | Bílá |
| Length: | 415mm |
| Width: | 370mm |
| Series: | CLASSIC |
| Dimension: | 37x41,5x70,5 cm |
| Product depth: | 705mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 1ks |
| Balení neobsahuje: | Montážní sada, WC sedátko |
| Objem splachovací vody: | Splachování 3 l, Splachování 6 l |
| Technologie splachování: | Standard |
| Vybavení: | ExtraGlaze, Odpad spodní, Odpad zadní |
| Brands: | GSI |
| Material: | Keramika |