WALDORF WC combi, bottom/rear waste, white-chrome WCSET04-WALDORF
Code: WCSET04-WALDORFRelated products
RETRO3
€264,90
–14 %
WALDORF toilet seat, Soft Close, white/chrome 418801
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€188,26 excl. VAT
€227,80
RETRO3
€379,18
–14 %
WALDORF WC seat, Soft Close, walnut/chrome 418840
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€269,49 excl. VAT
€326,08
RETRO3
FREEFREE
€1 345,31
–14 %
WALDORF WC bowl with cistern, bottom/rear waste, white-chrome WCSET19-WALDORF
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Delivery approx. 3 weeks
€956,18 excl. VAT
€1 156,98
RETRO3
FREEFREE
€517,96
–14 %
WALDORF Standing toilet bowl, 37x65cm, bottom/rear waste, white 411601
Central warehouse
€368,12 excl. VAT
€445,43
RETRO3
FREEFREE
€1 488,98
–14 %
WALDORF keramické dvojumyvadlo 150x55cm, 6 otvorů, bílá 4143K1-3
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€1 058,29 excl. VAT
€1 280,53
RETRO3
€420
–14 %
WALDORF-RETRO cistern pipe, bronze 757393
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€298,50 excl. VAT
€361,18
RETRO3
FREEFREE
€1 053,88
–14 %
WALDORF keramické umyvadlo 120x55cm, 3 otvory, bílá 4144K1-3
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€749,03 excl. VAT
€906,33
RETRO3
Waldorf overflow cover, bronze ND811393
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€57,01 excl. VAT
€68,98
RETRO3
€322,04
–14 %
WALDORF-RETRO cistern pipe, chrome 757390
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€228,88 excl. VAT
€276,94
RETRO3
FREEFREE
€908,57
–14 %
WALDORF WC combi, lower/rear waste, white-bronze WCSET18-WALDORF
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€645,78 excl. VAT
€781,39
RETRO3
€383,27
–14 %
WALDORF ceramic washbasin 60x55cm, white 4140K1
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
In stock
€272,39 excl. VAT
€329,59
Product detailed description
| Brand | Kerasan |
|---|---|
| Series | WALDORF |
| Order Code | WCset04-Waldorf |
| Warranty | 24 months |
| Weight per mj | 49,290 kg |
| Color | |
| Dimensions | 400x875x680 mm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 68 cm |
| Material | Ceramic |
| Fabric | Bottom Waste, Back Waste |
| Style | Retro |
WC seat not included.
Early twentieth-century luxury, Neo-Gothic architecture in America, noble and elegant lines: these are just a few of the many ideas that the name Waldorf conjures up. Kerasan has reworked these inspirations and created a luxurious collection of high quality sanitary ware that is ideal for combining in both modern and classic styles. Distinctive elements are the rectangular shape, which is softened by rounded corners, plus edges with double thickness that recall a classic and monumental style. The Waldorf series includes all the elements for a complete bathroom.
Additional parameters
| Category: | KERASAN WALDORF - RETRO SANITARY CERAMICS |
|---|---|
| Weight: | 46.05 kg |
| EAN: | 8590913902109 |
| Color: | Bílá |
| Length: | 875mm |
| Width: | 400mm |
| Series: | WALDORF |
| Dimension: | 40x87,5x68 cm |
| Product depth: | 680mm mm |
| Face: | Retro |
| Packaging: | 3ks |
| Balení neobsahuje: | Kotvící sada, WC sedátko |
| Objem splachovací vody: | 4 l / 6 l |
| Ostatní: | Odpad spodní, Odpad zadní |
| Technologie splachování: | Standard |
| Brands: | KERASAN |
| Material: | Keramika |
RETRO3
FREEFREE
€582,45
–14 %
ANTIK WC combi, bottom/rear waste, white WCSET08-ANTIK
The average product rating is 3,8 out of 5 stars.
Central warehouse
€413,97 excl. VAT
€500,90
RETRO3
FREEFREE
€713,06
–14 %
CLASSIC WC combi, lower/rear waste, white WCSET06-CLASSIC
The average product rating is 4,9 out of 5 stars.
Central warehouse
€506,79 excl. VAT
€613,22
RETRO3
FREEFREE
€773,06
–14 %
RETRO WC combi, rear waste, white-chrome WCSET02-RETRO-ZO
The average product rating is 4,6 out of 5 stars.
Central warehouse
€549,44 excl. VAT
€664,82
RETRO3
FREEFREE
€773,06
–14 %
RETRO WC combi, bottom waste, white-chrome WCSET01-RETRO-SO
The average product rating is 4,3 out of 5 stars.
Central warehouse
€549,44 excl. VAT
€664,82
RETRO3
FREEFREE
€908,57
–14 %
WALDORF WC combi, lower/rear waste, white-bronze WCSET18-WALDORF
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€645,78 excl. VAT
€781,39
RETRO3
FREEFREE
€790,20
–14 %
RETRO WC combi, rear waste, white-bronze WCSET12-RETRO-ZO
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€561,64 excl. VAT
€679,59
RETRO3
FREEFREE
€790,20
–14 %
RETRO WC combi, bottom waste, white-bronze WCSET13-RETRO-SO
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€561,64 excl. VAT
€679,59
RETRO3
€268,98
–8 %
ANTIK retro toilet combo + seat, white AK107-01
The average product rating is 4,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€204,52 excl. VAT
€247,47
RETRO3
FREEFREE
€1 417,96
–14 %
WALDORF WC kombi, spodní/zadní odpad, černá-chrom WCSET25-WALDORF
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€1 007,79 excl. VAT
€1 219,43
RETRO3
FREEFREE
€1 222,04
–14 %
RETRO WC kombi, spodní odpad, černá-chrom WCSET33-RETRO-SO
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Central warehouse
€868,55 excl. VAT
€1 050,94
RETRO3
FREEFREE
€1 222,04
–14 %
RETRO WC kombi, zadní odpad, černá-chrom WCSET35-RETRO-ZO
Na objednávku, dodání 4-8 týdnů
€868,55 excl. VAT
€1 050,94